Jak nie czytam, jak czytam Drukuj

akcja czytelnicza 02

W dniu 8 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja skierowana była szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Młodzież mogła zobaczyć, że czyta koleżanka, kolega, wychowawca klasy, dyrektor pozostali pracownicy. Jednym z celów akcji było pokazanie młodzieży i dzieciom że czytanie może kojarzyć się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka. Symbolem akcji było również bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki.

O wydarzeniu uczniowie zostali poinformowanie przez nauczycieli - bibliotekarzy i polonistów.

W dniu 08.06.2018 roku o godz. 10.00 obecni w szkole uczniowie zebrali się przed budynkiem szkoły z wybraną książką przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Uczniom towarzyszyli nauczyciele oraz dyrektorzy szkoły. Przy pięknej letniej pogodzie uczniowie w cieniu drzew pogrążyli się w lekturze wybierając wygodne dla siebie miejsce. Część uczniów, którzy mieli obowiązkowe zajęcia nie mogła wyjść przed budynek szkoły, ale w swoich pracowniach też spędziła godzinę na lekturze wybranej książki. Akcja trwała do godziny 11.00. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji po raz pierwszy, ale zebrane opinie bezpośrednio po wydarzeniu pozwalają sądzić że ta impreza czytelnicza na stałe zagości w naszej szkole.

::Galeria::