Od ziarna do czekolady. Warsztaty czekoladowe. Drukuj

czekolada 04

20 października uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w CKUiODiDZ w Stalowej Woli w warsztatach na temat czekolady, które poprowadziła p. Natalia Aurora Ignacek - dziennikarka kulinarna, autorka Bloga Czekolady, miłośniczka czekolady i ekspertka tematu.

Pani Natalia zabrała nas w podróż w głąb środkowoamerykańskiej dżungli oraz kultury Olmeków, Azteków i Majów. Po degustacji ziarna kakao oraz „gorzkiej wody” czyli majańskiej pitnej czekolady, poznaliśmy czwarty gatunek czekolady- czekoladę rubinową.  Wśród czekolad - gorzkiej, mlecznej, białej - czekolada rubinowa wyróżnia się nie tylko kolorem, ale i smakiem „lekko owocowym”.

Poznaliśmy jakie smaki kryje czekolada - z solonym karmelem, chilii, kurkami. Ponadto ręcznie wykonaliśmy trufle z białej i ciemnej czekolady.

Czekolada jest również zdrowa. Jest doskonałym źródłem magnezu, potasu, żelaza, cynku, miedzi, fosforu, niacyny i endorfin, które poprawiają nastrój. Zwłaszcza naturalna, ciemna czekolada - koniecznie 70% kakao. Wiedzieli już o tym wojownicy azteccy i dlatego przed bitwą pokrzepiali się napojem z kakaowego proszku.

Dlatego zachęcamy do sięgania po aromatyczną kostkę czekolady i rozkoszowania się przyjemnością.

::Galeria::