Warsztaty edukacyjno – kulinarne Drukuj

7 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Komisji Edukacji Narodowej odbyły się warsztaty edukacyjno – kulinarne zorganizowane

przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział w Kielcach, w ramach kampanii „Polska smakuje”. Warsztaty prowadzone były przez mistrzów sztuki kulinarnej pana Rafała Korusa oraz Dominika Stradowskiego z Hotelu Binkowski w Kielcach oraz pana Marka Skotnickiego

z Hotelu Tęczowy w Kielcach.

Młodzież z klas gastronomicznych pod nadzorem znakomitych kucharzy sporządzili smakowite potrawy, oryginalnie i fantazyjnie podane. Uczniowie przekonali się, że wykorzystanie lokalnych i regionalnych surowców o najwyższej jakości jest gwarancją przygotowania potraw o wysokiej wartości odżywczej i niepowtarzalnym smaku.