Seminarium eTwinning w Hanowerze Drukuj

Hanower 01

„Spain, Poland and Germany - uniting aspects”, to hasło seminarium kontaktowego eTwinning, które odbyło się w dniach 8-10 listopada b.r. wHanowerze.

Spotkanie adresowanedla nauczycieli pracujących w szkołach zawodowych (wiek uczniów: 16-19 lat), zainteresowanych realizacją projektu eTwinning zostało zorganizowane przez niemieckie Ministerstwo Edukacji regionu “Dolna Saksonia” we współpracy z niemieckim biurem eTwinning. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Niemiec i Polski. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka języka angielskiego - Marzena Miękina, która wspólnie z członkami międzynarodowej grupy nauczycieli opracowała projekt eTwinning, dzięki któremu uczniowie z naszej szkoły będą mieli możliwość prowadzenia dyskusji i wymiany doświadczeń, a przez to doskonalenia umiejętności komunikacji w języku angielskim, w bezpośrednim kontakcie z rówieśnikami z partnerskich szkół, za pomocą platformy internetowej TwinSpace.