Kongres Bezpieczeństwa Żywności Drukuj

kongres bezp zywnosci 01

W dniu 6 listopada 2018 r. w Centrum Konferencyjnym w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, odbył się V Jubileuszowy Kongres Bezpieczeństwa Żywności zorganizowany przez biuro CEE International Food Standard – IFS przy pomocy i współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Na zaproszenie organizatorów wzięło w nim udział pięciu nauczycieli naszej szkoły. Tematem przewodnim Kongresu była jakość i bezpieczeństwo żywności. W ramach tego wydarzenia odbyły się liczne wykłady w kilku blokach tematycznych .

Nasi nauczyciele uczestniczyli w bloku tematycznym związanym z zagadnieniami z zakresu dietetyki, najbardziej odpowiadającym naszym zainteresowaniom. Uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym na temat żywności prozdrowotnej w polskich sklepach i sieciach handlowych. Wysłuchaliśmy wykładów m.in. na temat diety DASH – coraz częściej zalecanej przez dietetyków, właściwego doboru produktów ze względu na stan zdrowia, o perspektywach funkcjonowania grupy zawodowej dietetyków na rynku pracy. Na zakończenie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat jakości żywności.

W ramach wydarzeń towarzyszących Kongresowi odbyły się liczne wystawy innowacyjnych technologii, produktów, opakowań i rozwiązań logistycznych.Celem wystawy było zapoznanie uczestników Kongresu z osiągnięciami poszczególnych wystawców. Swoje stoiska przygotowały również uczelnie i szkoły medyczne. Przygotowane zostało też stoisko reklamujące naszą szkołę.

kongres bezp zywnosci 02

 

kongres bezp zywnosci 03

 

kongres bezp zywnosci 04

 

kongres bezp zywnosci 05