Konkurs Kulinarny EKOGALA 2018 Drukuj

ekogala 04

W dniach 7-8 grudnia 2018 r. w Rzeszowie odbył się już po raz XIII Europejski Konkurs Kulinarny EKOGALA 2018.

Celem konkursu było nie tylko pobudzanie i poszerzanie zainteresowań europejską sztuką kulinarną ale przede wszystkim konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów szkół gastronomicznych z Polski i z zagranicy. Warto nadmienić, że konkursowe zmagania uczniów oceniali szefowie kuchni i hoteli rzeszowskich a także firma PRYMAT.

ekogala 03

 

ekogala 02

 

ekogala 01

Nasza szkoła wystawiając swoją reprezentację w osobach: Joanna Staśkiewicz z klasy III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i Karolina Staszewska z klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które przygotowały „Polędwiczki wieprzowe na parze z salsą z botwinki, racuszkami i szparagami" oraz „Babeczki z pieczonym musem i malinami”. Zgodnie z tematem wiodącym konkursu należało wykorzystać szpinak, natkę pietruszki i orzeszki ziemne, natomiast w deserze: czekoladę, śmietankę i owoce. Rywalizacja była bardzo trudna, ponieważ do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie szkół gastronomicznych z Polski i z zagranicy. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.