Lekcja w Hotelu „RUBINSTEIN” w Krakowie Drukuj

hotel rubinstein 26

W listopadzie uczniowie klasy IIIA na zaproszenie prezes - współwłaścicielki hotelu pani Marzeny Pierścionek razem z wychowawcą odwiedzili niezwykły Hotel Rubinstein **** położony zaledwie kilkanaście minut od Wawelu, w samym centrum krakowskiego Kazimierza.

Hotel mieści się w zabytkowej XVI-wiecznej kamienicy, w sąsiedztwie której przed laty mieszkała pierwsza dama światowego biznesu kosmetycznego - Helena Rubinstein.

Oprócz funkcji podstawowej tj. noclegowo- gastronomicznej pełni również funkcję centrum konferencyjnego i artystycznego. Odbywają się tu liczne koncerty i wystawy. Na każdym kroku widać artystyczną duszę właścicielki hotelu, jej wielki szacunek do historii i starych miejsc. Podczas zwiedzania apartamentów Pani Pierścionek zabrała nas w niezwykłą podróż, podróż w czasie. Z dużym zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o historycznych murach, antycznych meblach , odkrytych mozaikach i o każdej znalezionej rzeczy podczas remontu. Oglądając Apartament Artura - poświęcony jednemu z najsłynniejszych światowych pianistów pochodzenia żydowskiego ,usłyszeliśmy opowieść o niezwykle cennym XVI wiecznym filarze międzyokiennym z roślinnym motywem, który jak się okazało jest identyczny z tym w Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. W Apartamencie Heleny zachwyciły nas nie tylko meble w stylu Ludwika XVI, ale również obrazy poświęcone patronce obiektu- Madame Helenie Rubinstein i historie z jej życia opowiadane przez Panią Marzenę. To jak bajka o Kopciuszku, który staje się w rezultacie jedną z najbogatszych kobiet świata i o której mówi się „kobieta, która stworzyła piękno”. Nasza wychowawczyni zachwycona była Apartamentem Kołtrynowym. Znajduje się tu strop unikatowy w skali europejskiej , pokryty przepięknym ornamentem wykonanym na papierze czerpanym, który jest kopią XVIII- wiecznego wzoru.

Ta nasza nietypowa zawodowa lekcja to niezwykłe doświadczenie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Pierścionek za zaproszenie do Hotel Rubinstein. Wizyta ta pozwoliła nam poznać historię tego pięknego hotelu. Była też okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem hotelu w zabytkowym budynku. Dziękujemy bardzo za Pani serdeczność, ciepło przyjęcia i niezwykłą wiedzę, którą się Pani zechciała z nami podzielić i przekazać w tak interesujący sposób. Dziękujemy również za możliwość posmakowania jesiennych inspiracji szefa kuchni. Zupę dyniową, ravioli z grzybami leśnymi oraz pyszne brownie z sosem malinowym i sorbet limonkowy podany w tak piękny sposób zapamiętamy na długo.

::Galeria::