Wigilia Szkolna Drukuj

  wigilia 17

Tradycyjnie już w naszej szkole tuż przed świętami 20 grudnia 2018r. w auli szkolnej  odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia.

W tym roku w Wigilii szkolnej uczestniczyli zaproszeni goście: Naczelnik  Wydziału Oświaty Janusz Suszyna, Proboszcz Parafii Św. Józefa ks. dr Jerzy Dąbek oraz nauczyciele emeryci, Rada Rodziców, sympatycy naszej szkoły. Najpierw Goście i pracownicy naszej szkoły oglądnęli program świąteczny w wykonaniu młodzieży. Następnie ks. Proboszcz odczytał fragment Ewangelii i poświęcił opłatki, a pan dyrektor Dariusz Łuczak złożył zgromadzonym serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne. Były też życzenia od naszych gości. Potem wszyscy podzielili się opłatkiem.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z radością, rodzinną atmosferą pełną pokoju i wzajemnej życzliwości. Taka też była nasza szkolna Wigilia. Pięknie zaaranżowane stoły- motyw leśny, ogromna podłaźniczka wisząca pod sufitem -pachnąca choinką, piernikiem i pomarańczą, płonące świece z ogniem Betlejemskim podarowanym przez sandomierskich harcerzy, kolędy śpiewane przez szkolny chór anielski. Nie mogło również zabraknąć wigilijnych potraw przygotowanych przez klasę gastronomiczną, niezwykle smaczne, pięknie podane i zgodne z wielowiekową polską tradycją.

Tegoroczną wigilię przygotowała młodzież z klas:

  • Program świąteczny: klasy ID, II LO, III D, IVA
  • Obsługa Gastronomiczna: kl. IIID
  • Obsługa kelnerska kl. IIIA

wraz z nauczycielami ZSGiH.  Serdecznie dziękujemy.

::Galeria::