Korpus Fachowców - Hotel BRISTOL **** ART & Medical SPA Drukuj

korpus fachowcow 23

W ramach programu szkolenia praktycznego realizowanego z Grantu „Korpus fachowców – współpraca ekspertów dla efektywnego kształcenia praktycznego w branży gastronomiczno – hotelarskiej” uczniowie Technikum Hotelarskiego uczestniczyli od 15-17 grudnia 2018r. W trzydniowych zajęciach praktycznych w Hotelu BRISTOL **** ART & Medical SPA w Busko Zdrój.

Założeniem Grantu „Korpus fachowców – współpraca ekspertów dla efektywnego kształcenia praktycznego w branży gastronomiczno – hotelarskiej” jest realizacja  w  przedsiębiorstwach 50 %  godzin  przeznaczonych na kształcenie zawodowe praktyczne.

12 uczniów z klasy IIA  po raz czwarty i ostatni w roku 2018 roku uczestniczyło w zajęciach praktycznych w hotelu Bristol****. Pozostałe zajęcia odbędą się już 2019 roku (od lutego do czerwca). Podczas grudniowego wyjazdu, w piątek -  nasi uczniowie  przeszli szkolenie ze specjalistycznego programu hotelowego jakim posługuje się Hotel Bristol. Ich zadaniem było przyjęcie rezerwacji indywidualnej lub grupowej, naniesienie zmian w rezerwacji oraz rejestrowanie gości.

W hotelu panowała iście  świąteczna atmosfera. Piękne dekoracje w postaci choinek, świątecznych lampek i dekoracyjnych stroików  zwiastowały nadchodzące za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. Wszystkich uwagę zwracał w recepcji błyszczący kosz na śmieci z wysypującymi się prezentami. Sobota i niedziela upłynęły bardzo szybko bo w pracy i to w najważniejszych z punktu widzenia obsługi gościa działach hotelu takich jak: recepcja hotelowa, recepcja SPA, dział gastronomiczny oraz dział służby pięter. W dziale gastronomii hotelowej nasi uczniowie w restauracji nakrywali stoły do różnych posiłków przed ich podawaniem oraz w obecności konsumentów, uczestniczyli w przygotowaniu bufetu śniadaniowego oraz zapoznali się z technikami sporządzania napojów gorących i zimnych. Natomiast w recepcji hotelowej pomagali w obsłudze gościa  poczynając od dokonania rezerwacji hotelowej, przez check -in, serwis bieżący do check – out. Młodzież pracująca w dziale służby pięter  przygotowywała jednostki mieszkalne do sprzedaży.

Po przyjściu do szkoły w poniedziałek czekała na nich miła niespodzianka- przymiarka odzieży jaką dostaną w ramach grantu  na praktyczną naukę zawodu w przedsiębiorstwach z branży gastronomiczno-hotelowej.

::Galeria::