XX TURNIEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SANDOMIERSKIEGO Drukuj

XX turniej szkol 01

SANDOMIERSKIEGO „20 lat minęło… ”

Już 20 lat jak nasza szkoła organizuje Turnieje Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego.

A zaczęło się wszystko w 2000 roku. Celem konkursu jest dobra zabawa, integracja szkół, młodzieży i grona pedagogicznego oraz zdrowa, sportowa rywalizacja.

W trakcie tych dwudziestu lat na scenie w auli ZSGiH wystąpiło przeszło dwa tysiące artystów, jury wręczyło ponad 300 pucharów, a młodzi artyści prezentowali swoje zdolności przed publicznością w liczbie ok. 4000, nie wspominając już o temperaturze występów i liczbie decybeli przy oklaskach.

Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych zaktywizował młodzież, nauczycieli oraz Samorządy Uczniowskie. Uczniowie popisują się wiedzą, śpiewem, tańcem, humorem, umiejętnością zaprezentowania swoich talentów, urody, strojów, aktorstwem. Konkursy i zabawy młodzieży z różnych szkół średnich powiatu sprzyjają integracji i poznawaniu środowiska młodych, ich talentów i możliwości aktorskich.

Tegoroczny XX Jubileuszowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego odbył się 28.02.2019r. w tłusty czwartek w „Porcie Kultury”. Impreza rozpoczęła się od wręczenia podziękowań szkołom za wspólne 20 lat. Starosta Sandomierski Pan Marcin Piwnik oraz były starosta Mieczysław Sawa wręczyli „Złotą, srebrną i brązową 20-stkę” za udział w turniejach . I tak:

„Złotą 20-tkę” otrzymały szkoły, które nie opuściły żadnego turnieju \

- Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach

- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu - i my gospodarze

- Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich  

„Srebrną 20 – tkę ”otrzymały:

- I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu – za 18 wspólnych lat

- Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu - 16 lat 

- II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu - 14 razy bawiło się z nami 

„Brązową 20-tkę” otrzymał:

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie

Szkolne reprezentacje, a było ich w tym roku siedem prezentowały swoje zdolności i umiejętności muzyczne, taneczne, aktorskie i sportowe. w piosence, tańcu, szkolnym kabarecie i w konkurencjach sportowych. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Jako, że był to konkurs jubileuszowy, to tematyka nawiązywała do poprzednich zmagań turniejowych. Piosenki zespołów muzycznych z lat 70-tych oraz taniec ze słynnych Broadwayowskich musicali   wprowadziły wszystkich w karnawałowy nastrój. Szkoły zaprezentowały swoich śpiewających i tańczących artystów na najwyższym poziomie.

W konkurencji kabaret ze szkołą w tle dominowała różnorodność. W zmaganiach sportowych startowali zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie. Młodzież rywalizowała w przeciąganiu liny, a nauczyciele w rzucie papierowym samolotem własnoręcznie wykonanym. Nie było to takie proste. Natomiast prawdziwym wyzwaniem dla jury okazały się wybory miss lat 20-tych i 30-tych oraz mister disco polo. Świetnie wykonane przeboje z lat 70-tych , piękne choreografie z takich musicali jak „Kabaret” czy „Koty” , zdolności aktorskie w scenkach kabaretowych oraz piękne dziewczyny w kostiumach z lat dwudziestych i trzydziestych na długo zostaną w naszej pamięci. Prawdziwy koniec karnawału.

W przerwie imprezy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez klasy gastronomiczne.

Zwycięzcy tegorocznego Turnieju odebrali gratulacje i puchary.

Jury XX Jubileuszowego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w składzie: Sylwester Łysiak, Janina Kuza, Wojciech Dumin oraz losowo wybrany nauczyciel Tomasz Styczeń ogłosiło wyniki w sześciu kategoriach:

 

Kategoria „Piosenka”

 • I miejsce- II Liceum Ogólnokształcące
 • II miejsce- Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich
 • III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum

 

Kategoria: „Taniec”

 • I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum
 • II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące
 • III miejsce- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

 

Kategoria „Kabaret”

 • I miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach
 • II miejsce - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
 • III miejsce- Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych

 

Kategoria „Miss”

 • I miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach
 • II miejsce - Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych
 • III miejsce- II Liceum Ogólnokształcące

 

Kategoria „Mister”

 • I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum
 • II miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach
 • III miejsce- Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych                                                                                                                                                                                  

Kategoria „Sport” – przeciąganie liny,

 • I miejsce- II Liceum Ogólnokształcące
 • II miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie
 • III miejsce - Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych                                

 

a w rzucie samolotem

 • I miejsce - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
 • II miejsce – Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich
 • III miejsce- Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych

 

Puchary i dyplomy zwycięzcom i wyróżnionym wręczyli: Starosta Powiatu Sandomierskiego Marcin Piwnik oraz Dyrektor ZSGiH Dariusz Łuczak.

Wspólne zdjęcie zakończyło XX Jubileuszowy Turniej Szkół.

Nagrody tradycyjne ufundowało Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, a przy organizacji Turnieju wsparli organizatorów: Hotel „Anna” w Wielowsi, Firma Usługowa „Jap”, Sklep Muzyczny „MUSIK MIX”Hurtownia „D&D”, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Klub Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada”.

Organizatorzy dziękują młodzieży – artystom, dyrektorom, nauczycielom; a także patronowi imprezy i sponsorom oraz wszystkim, którzy tworzyli wesołą, pełną życia atmosferę zabawy.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz koleżankom i kolegom zaangażowanym w przygotowanie wszystkich imprez turniejowych oraz młodzieży Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich Sandomierzu.

::Galeria::