Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie Drukuj

dzien autyzmu 01

W dniu 02 kwietnia w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie w celu podnoszenia świadomości społecznej uczniów na temat autyzmu. Na znak solidarności z osobami autystycznymi, a także ich Rodzinami uczniowie wraz z nauczycielami ubrani byli na niebiesko.

Dodatkowo w tym dniu wyświetlona była prezentacja i filmiki w auli szkolnej o tematyce funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Podsumowaniem tego dnia było wykonanie wspólnego zdjęcia i rozwieszenia niebieskich balonów na terenie szkoły.

Koordynatorem działań związanych z przygotowaniem tego dnia była Pani Anna Płaneta, natomiast warsztaty na temat sposobu funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu przygotowała i poprowadziła Pani Lucyna Krakowiak

 

Foto/Video Relacja

 

dzien autyzmu 02

 

dzien autyzmu 03

 

dzien autyzmu 04

 

dzien autyzmu 05

 

dzien autyzmu 06

 

dzien autyzmu 07

 

dzien autyzmu 08