Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie w ZSGiH Drukuj

warsztaty topola 01

21 października 2019 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu odbyły się warsztaty gastronomiczne w ramach projektu „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Koło Gospodyń Wiejskich z Topoli/gmina Skalbmierz/. Wzięło w nich udział 15 uczniów z kierunku gastronomicznego.

 

W trakcie spotkania Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało lokalne, regionalne

i tradycyjne produkty ze swojego regionu. Uczniowie mieli możliwość degustacji pysznych przetworów owocowych i warzywnych, wytworzonych metodami tradycyjnymi. Wszystkim smakował wiejski chleb z „mięsnym smarowidłem”.

Podczas warsztatów uczniowie wspólnie z członkami KGW z Topoli przygotowali kapustę kiszoną zasmażaną z boczkiem, miodem i chrupiącymi żeberkami; drożdżowe rogaliki z powidłami śliwkowymi oraz wiejski chleb.

Warsztaty gastronomiczne w ramach projektu „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” były okazją dozapoznania młodzieży z dziedzictwem kulturowym regionu oraz promocji zdrowego żywienia.

::Galeria::