OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO "WELTSPRACHEN" Drukuj

W dniu 18 listopada 2019 roku przeprowadzony został w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Weltsprachen Abitur”, którego organizatorem jest Wydawnictwo Synapsa. 

Uczniowie klas I, II i III zmierzyli się wraz z innymi uczestnikami z całego kraju rozwiązując 45-minutowy test. Test składał się z 20 pytań badających  umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji, gramatyki oraz słuchania ze zrozumieniem. Testy dla poszczególnych klas charakteryzował rosnący stopień trudności odwzorowujący zwiększający się poziom umiejętności uczniów. Szczegółowe wyniki konkursu poznamy końcem grudnia.

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w innych konkursach z języka niemieckiego :)
 
 
WELTSPRACHEN 03