Świąteczny projekt eTwinning w wersji angielsko-niemieckiej Drukuj

2

Nasza szkoła nawiązała współpracę z dwoma liceami z Grecji i w efekcie przystąpiła do realizacji projektu eTwinning o tematyce świątecznej w wersji angielsko-niemieckiej.

W przedsięwzięciu uczestniczą uczniowie klas I i II, ogółem 18 osób z języka niemieckiego i 16 osób z języka angielskiego. Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji językowych uczniów, rozbudzenie w nich świadomości istnienia różnych kultur i tradycji, rozwijanie aktywności twórczej. To również doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni oraz zdobycia doświadczeń zarówno dla uczniów jak i nauczycieli biorących udział w projekcie.

1

Zasady projektu:

  1. Uczniowie mają za zadanie wykonać kartki świąteczne wraz z życzeniami w językuniemieckim i angielskim. Kartki mają być wykonywane ręcznie i wysyłane do szkoły partnerskiej. Każdy uczeń ma partnera, z którym pozostaje w kontakcie (poprzez Twinspace / E-Mail / Skype / Messenger).
  2. Każda szkoła partnerska ma za zadanie zaprezentować zwyczaje bożonarodzeniowe w ich krajach (w formie plakatów, kolaży, najnowszych mediów, aplikacji).
  3. Szkoły partnerskie śpiewają świąteczne piosenki w języku ojczystym, angielskim i niemieckim.

Realizacja projektu została zaplanowana na listopad/grudzień 2019. Efekty naszej pracy będą regularnie umieszczane na platformie internetowej My TwinSpace:

Strona platformy