Tradycje krajów anglojęzycznych Drukuj

  walenty ang 01

14 lutego jest dniem szczególnym. Przypomina nam o obdarowywaniu miłością wszystkich ludzi, którzy nas otaczają. Nie chodzi w nim o prezenty lub wyznawanie miłości.

Choć nazywamy go Dniem Zakochanych, pamietajmy, że nie jest on tylko dla nich przeznaczonym. Jest to święto, które pokazuje jak bardzo ważną rzeczą w życiu człowieka jest posiadanie obok siebie bliskiej osoby.  Pamiętajcie jednak, aby o szacunku do drugiego człowieka i okazywaniu miłości bliskim pamiętać zawsze, nie tylko w jeden dzień w roku. Pokazujcie sobie nawzajem, jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteście.

“Make Love Not War”

Dnia 14.02.2020 roku w naszej szkole podczas lekcji języka angielskiego uczniowie mogli poznać jak ten zwyczaj jest obchodzony w Wielkiej Brytanii. Karty pocztowe maja tam wieloletnia tradycje a forma i treść stała się sztuka. Uczniowie zapoznali sie z ich oryginalna forma, wykonali swoje prace, a następnie mieli okazję przekazać je nauczycielom.  Uczniowie wykazali sie imponująca wyobraźnią i piękna forma wykonania prac.

::Galeria::

Opracowała: mgr A.Gibbon