XXI TURNIEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH - relacja Drukuj

  turniej 34

XXI TURNIEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SANDOMIERSKIEGO „Magiczny Świat Dziecięcych Lat”

Tradycyjnie już w naszej szkole odbył się już po raz XXI Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Starosty Sandomierskiego . Zaproszenie do udziału w tej cyklicznej imprezie przyjęło 6 szkół ponadgimnazjalnych:

 

  • Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Z. Strzeleckiego
  • II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki* Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Chobrzanach
  • Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej
  • Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN

Spotkania uczniów szkół średnich trwają od 1999 roku, a organizowane są w ostatnich dniach karnawału. W tym roku turniejowe wzmagania odbyły się w „tłusty czwartek”.

Do tematu turnieju „Magiczny Świat Dziecięcych Lat” wprowadzili tegorocznych uczestników przedszkolaki – grupa „Misie” z Przedszkola nr 1 w Sandomierzu. Mali artyści dali popis swoich umiejętności muzycznych i tanecznych do znanych przebojów przedszkolnych.

Motyw przewodni Turnieju okazał się widowiskowym tematem. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Młodzież pod bacznym okiem  nauczycieli przygotowywała swoje trzyminutowe programy w następujących kategoriach: piosenka, wiersz , taniec, sport oraz bajkowa para karnawałowa . Kciuki za nich trzymali przybyli na imprezę dyrektorzy szkół, opiekunowie oraz wierni kibice.

Jury w składzie: Sylwester Łysiak, Wojciech Dumin , Dorota Strugała i Mirosława Zbydniewska, przyglądało się wszystkim występom i podziwiało umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne i sportowe. W przerwie można było również skosztować pączki i faworki przygotowane przez młodzież z Technikum Gastronomicznego.
Gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju złożył Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Janusz Suszyna.

Po ogłoszeniu wyników przez Przewodniczącego Jury i wręczeniu pucharów Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich , Dariusz Łuczak zakończył XXI Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych i zaprosił wszystkich za rok na XXII już spotkanie .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom XXI Turnieju , a przede wszystkim naszym uczniom, którzy tak pięknie zaprezentowali się na imprezie. Spośród sześciu konkurencji nasi uczniowie najwyżej zostali ocenieni za: piosenkę – II miejsce, parę karnawałową- II miejsce oraz konkurencję : układankę – II miejsce.

::Galeria::