Miłość niejedno ma imię - Konkurs Recytatorski Drukuj

konkurs recytatorski 17

Walentynki trwają! w ten jakże wyjątkowy dzień, odbył się w nasze szkole II Szkolny Konkurs Recytatorski po hasłem: „Miłość niejedno ma imię”.

Jury wysłuchało 10 uczestniczek, które prezentowały przeróżne utwory: począwszy od biblijnego tekstu „List św. Pawła do Koryntian” poprzez liryki Adama Mickiewicza a zakończywszy na tekstach Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej czy Haliny Poświatowskiej i Agnieszki Osieckiej. Oprawę artystyczną uświetnili swoim występami Roksana Kargul z I TH/H, Gabrysia Chmielewska z I TŻ/G i Koralia Kawa z II B/CK (debiut na scenie – gratulujemy!) śpiewając piosenki o tematyce miłosnej oczywiście.

Konkurs miał konwencję kawiarni poetyckiej a uczestniczki recytowały stojąc przy stolikach. Atmosferę dopełniał wystrój sali, który przygotowały dziewczyny z klasy I LO/P, Kinga Wudz i Julita Szeliga, pod opieką pani Edyty Młodochowskiej. Uroczystość poprowadziła para konferansjerów: Wiktoria Wójcik z klasy TG/H i Piotr Osuch z klasy IŻ/G. Zdjęcia wykonała Paulina Gołąbek z klasy I TH/G a sprzęt techniczny obsługiwał niezawodny Jakub Kogut

z klasy III LO. Nad całością przebiegu uroczystości czuwała pani Edyta Świstak – Bakalarz a gospodarzami byli oczywiście wszyscy poloniści naszej szkoły.

Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Wszystkie dziewczyny były świetnie przygotowane i słuchało się poezji miłosnej z prawdziwą przyjemnością. Fakt ten podkreśliła przewodnicząca, pani Małgorzata Michalczuk ogłaszając wyniki. Wszyscy członkowie: pani Bogusława Chruściel, pani Katarzyna Krakowiak, pani Edyta Świstak – Bakalarz i przedstawiciel młodzieży, przewodnicząca szkoły, Olga Szymańska byli pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu recytujących.

Na podium stanęły:

Katarzyna Baran z kl. IV D i Karolina Gawron z I LO/G zajęły ex aequo 3 miejsce,

Klaudia Polaczek z klasy II TŻ zajęła 2 miejsce,

a zwyciężczynią została Aleksandra Pieczonka z klasy I LO/G.

::Galeria::

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.