Warsztaty językowe w ramach projektu Goethe-Institut „Deutsch PLUS” Drukuj

W dniu 22.04.2021 odbyła się niezwykła lekcja on-line ze studentką z Niemiec, Ludmillą Schoenaich-Carolath, która zabrała uczniów klas I LOP, II HŻP oraz II ŻG w wirtualną podróż po najbardziej znanych miastach w Niemczech.

Aktywistka Instytutu Goethego przeprowadziła quiz, dotyczący wiedzy o Niemczech oraz kilka gier i zabaw językowych.

Uczniowie naszej szkoły zaprosili Ludmillę do Sandomierza, zaś Natalia Juda, ucz. kl. I LOP przygotowała i zaprezentowała folder reklamowy naszego miasta w języku niemieckim.
Projekt „Deutsch Plus” jest realizowany we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. Ta instytucja jest ważnym partnerem, zapewniającym wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego we wszystkich typach szkół w całej Polsce.