Lekcja zdalna z absolwentem Drukuj

absolwent 09

Absolwent Adam Kwieciński – Z-ca Szefa Kuchni ” Courtyard by Marriott Warszawa” na lekcji zdalnej.

7.05.2021r. uczniowie klasy III TH, spotkali się w ramach lekcji wychowawczej z Absolwentem naszej szkoły Panem Adamem Kwiecińskim.

Lekcja „Mój zawód, moja pasją” była opowieścią szefa kuchni o jego pasji do gotowania i do podróżowania. Młodzież zadawała pytania m.in. na temat drogi zawodowej gościa, który często nawiązywał do Naszej szkoły gdzie zaczęła się jego kulinarna przygoda. Mówił również, że marzenia są po to aby je spełniać, i On to właśnie robi!

Również uczniowie klas III TŻ i II G TŻ mieli możliwość porozmawiana z naszym absolwentem o kuchniach Świata, a dokładnie o smakach azjatyckich. Najpierw była prezentacja przygotowana przez gościa z jego kulinarnych podróży , a potem rozmowa z uczniami. Adam Kwieciński nie ukrywał , że z kuchni świata najbardziej kocha kuchnię tajską za jej świeżość i oryginalność w doborze składników takich jak: mleczko kokosowe, trawa cytrynowa, imbir czy liście limonki. Mówił , że praca którą wykonuje nie należy do najłatwiejszych, a zawód kucharza jest wymagający ale dający też dużo satysfakcji. Warto nastawić się na słuchanie i naukę, a jeżeli na drodze kulinarnej zdarzy się porażka, to należy przyjąć ją z pokorą i iść dalej. Namawiał również młodych adeptów sztuki kulinarnej do innowacji i eksperymentowania w kuchni.

Była to wyjątkowa i niezapomniana podróż kulinarna. Dziękujemy i już czekamy na następne spotkanie.

 

Jeszcze raz dziękuje za zaproszenie na wykłady, jest mi niezmiernie miło że Moja szkoła pamięta o mnie. "Marmolada" to czas wyjątkowych Nauczycieli, tworzenia z uczniów specjalistów i pozwalająca spełniać marzenia w dalszym życiu zawodowym.

Dziękuje Wam Drodzy mojemu sercu Nauczyciele, że mogę do dnia dzisiejszego żyć wspomnieniami i być dumnym absolwentem Szkoły.

 

Z życzeniami na przyszłość.

Adam Kwieciński

Courtyard by Mariott

Warsaw Hotel

 

::Galeria::