Jeden dzień, jedno miejsce, trzy wydarzenia branżowe Drukuj

Serdecznie dziękujemy Absolwentowi Sandomierskiej Marmolady Panu Markowi Marcowi

za zaproszenie uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu do współpracy przy organizacji VIII Kongresu Bezpieczeństwa Żywności The future of food oraz I Kongresu Polskiej Produkcji Podstawowej. Wydarzenia są zaplanowane na 18 listopada w Hotelu Arche Krakowska w Warszawie. Kongresy będą odbywały się stacjonarnie z możliwością zdalnego uczestnictwa dla chętnych. Plan kongresów podzielono na trzy grupy tematyczne:

1. VIII Kongres Bezpieczeństwa Żywności„The Future of Food” www.foodcongress.org

2. III Kongres Logistyczny CSCMP CEE Supply Chain Conference 2021 www.conferencecscmp.org

3. I Kongres Polskiej Produkcji Podstawowej Congress of Polish Primary Production  www.primaryproductioncongress.org

Szczegółowe informacje oraz programy wydarzeń znajdują się w ulotce poniżej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pamięć i jak co roku grupa nauczycieli i uczniów z wielkim zaciekawieniem będzie uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy.