Inauguracja Festiwalu Eutrapelia Drukuj

Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła 9 listopada 2010 roku w inauguracji XIV edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia. Uroczyste otwarcie miało miejsce podczas Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

 

- Eutrapelia to forma ewangelizacji. Poprzez to dzieło chcemy powędrować w najdalsze zakątki naszej diecezji, aby tam poprzez formy artystyczne Słowo Boże przemieniało nas samych i tę rzeczywistość w której żyjemy – mówił biskup ordynariusz. Dalsza artystyczna część inauguracji odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie występowała młodzież z I LO w Sandomierzu oraz Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” z programem "Niech żyje Polska". Na rozpoczęcie festiwalu przybyło około 45 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji. - Przez cały rok w szkołach młodzież przygotowuje programy artystyczne w różnych formach wyrazu, które propagują kulturę polską i chrześcijańską - tłumaczyła Alicja Szewczyk , koordynator festiwalu. - Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj". Chcemy, aby to dobro było rozkrzewiane poprzez ten festiwal. W swoich szkołach młodzież będzie rozwijała ten temat poprzez różne formy artystyczne. Kapituła festiwalu odwiedzi każdą ze szkół i spotkamy się na finale naszej inicjatywy już ubogaceni tym, co młodzież osiągnie - dodała Ewa Sęk, dyrektor Katolickiego Domu Kultury "Arka" w Racławicach.

 

eutrapelia2010_1

 

eutrapelia2010_2

 

eutrapelia2010_3

 

eutrapelia2010_4

 

eutrapelia2010_5

 

eutrapelia2010_6