Wizyta grupy Comenius w Niemczech Drukuj

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych, które umożliwiają kształcenie w naszej szkole zgodnie ze standardami europejskimi.

Realizowaliśmy już projekt Commenius w latach 2006-2009. Tym razem szkoła po raz drugi zakwalifikowała się do projektu Commenius w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Commenius – Partnerskie Projekty Szkół. Zgodnie z planem projektu przedstawiciele szkoły w dniach 4-8.XI.2010 odbyli I wizytę studyjną w partnerskiej szkole w miejscowości Lahnstein w Niemczech. Oprócz naszej delegacji, w skład której weszli: Dyrektor Dariusz Łuczak, Jarosław Żuliński – nauczyciel języka angielskiego, uczniowie  Piotr Ciastek  i Anna Rewera z kl. II A Technikum Hotelarskiego, do Lohnstein przyjechali ponadto Włosi, Portugalczycy, Szwedzi, Rumuni.

Spotkanie w partnerskiej szkole obejmowało:

  1. Otwarcie projektu.
  2. Zapoznanie uczestników projektu z blogiem o bio - żywności, który będzie przez nich na bieżąco prowadzony.
  3. Prezentacją szkół – nasi uczniowie pięknie zaprezentowali Polskę, przedstawili krótki film o Sandomierzu i regionie oraz multimedialną prezentację szkoły.
  4. Bardzo interesującą wizytę na farmie produkującej bio - żywność, podczas której młodych ludzi nurtowało pytanie – „Ile biożywności potrzebuje człowiek?”.

Ten europejski projekt o bio-żywności spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.  W porozumiewaniu się z partnerskimi szkołami dominował język angielski.

Nasi uczniowie spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem w domach prywatnych uczniów niemieckiej szkoły. Piotr Ciastek mieszkał u pochodzących z polski państwa Nietulskich, natomiast Ania Rewera zamieszkała u państwa Gemüsü.

Mięli oni doskonałą okazję do zwiedzenia niemieckich miejscowości oraz do wymiany doświadczeń i integracji z uczniami obcojęzycznej szkoły.

Delegacja szkolna uważa pobyt w Niemczech za bardzo owocny i ma nadzieję, iż takim okaże się również następna, planowana we Włoszech wizyta studyjna.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: