Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego Drukuj

Znana w mieście i regionie placówka oświatowa- Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich po raz kolejny uwieńczyła sukcesem ważną inwestycję. Jest nią budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży.

Geneza tego obiektu sięga początku roku 2010 kiedy to Zarząd Powiatu w Sandomierzu podjął uchwałę w sprawie udzielenia upoważnienia Dyrektorowi ZSGiH do wykonania zadania inwestycyjnego- budowy boiska. Po zastosowaniu wszystkich potrzebnych procedur- wyborze wykonawcy na drodze przetargu, przystąpiono do prac budowlanych. Wykonała je firma budowlana Max-Bud Mariusza Mieszkowicza pod nadzorem inspektora Tomasza Rabędy. Dzięki staraniom Starosty sandomierskiego Stanisława Masternaka doszło do podpisania umowy z Ministrem Sportu i Turystyki na dofinansowanie zadania inwestycyjnego. Efekt tych działań prezentuje się bardzo okazale.

W dniu 18 maja 2011 o godz. 13:30 odbyło się uroczyste otwarcie boiska, które  zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wicewojewoda Beata Oczkowicz, Starosta sandomierski Stanisław Masternak, Władze Zarządu Powiatu i Radni Powiatowi, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Witold Surowiec, Dyrektor MOSIR Janusz Chabel, Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Monika Borycka- Burek jako współgospodarz terenu boiska.

Dyrektor ZSGiH Dariusz Łuczak serdecznie powitał gości, nauczycieli, pracowników szkoły i licznie zgromadzoną młodzież. Wyraził zadowolenie z poprawy bazy sportowej szkół ponadgimnazjalnych, z której może korzystać młodzież i mieszkańcy miasta. Na uwagę zasługuje fakt monitorowania boiska przez Detektywistyczną Agencje Ochrony Argus. Dyrektor ma nadzieję, że nastąpi dalsze zagospodarowanie palcu szkolnego w postaci boiska do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego oraz 40-metrowej bieżni.

Poświęcenia obiektu dokonał Proboszcz Parafii Świętego Józefa w Sandomierzu ks. dr. Bogdan Król.

W swoim wystąpieniu Starosta Stanisław Masternak podkreślił starania władz i dyrektora szkoły dla poprawy infrastruktury sportowej i zapewnił o poparciu na drodze dalszych prac budowlanych. Życzył również udanego użytkowania obiektu.

Zajęcia sportowe, będące integralną częścią procesu dydaktycznego mogą więc odbywać się w modelowym obiekcie. Przykład takich zajęć zaprezentowali nauczyciele wychowania fizycznego i młodzież ZSGiH.

Ten obiekt sportowy staje się jedną z perełek szkoły, zasługuje na szczególne uznanie i z pewnością będzie służył wielu pokoleniom uczniów.

 

Fakt ten został zauważnony przez lokalne gazety. Oto artykuł, który pojawił się w prasie:

>> Zdjęcia z uroczystości <<