72 rocznica wybuchu II wojny światowej Drukuj

Uroczystości patriotyczne w Sandomierzu z udziałem naszych uczniów.

W czwartkowe południe, 1 września br., na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu odbyła się uroczystość związana z 72 rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Hołd bohaterom poległym w walce o Polskę oddali: władze miasta z burmistrzem Jerzym Borowskim, delegacje organizacji kombatanckich, Starostwa Powiatowego, wojska, policji i sandomierskich szkół. Przedstawiciele wszystkich delegacji złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem 2 Pułku Piechoty Legionów i 4 Pułku Saperów.
Każda kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej jest znakomitą okazją do przywracania pamięci o polskich żołnierzach, którzy podjęli niezłomną walkę z agresorami niemieckim i sowieckim w obronie suwerenności naszej ojczyzny.
Dyrekcja i pedagodzy ZSGiH przykładają duże znaczenie do kształtowania patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych i tradycji patriotycznych, dlatego młodzież szkoły zawsze uczestniczy w obchodach świąt narodowych oraz ważnych dla Polski rocznic historycznych. Od kilku lat pocztem sztandarowym z oddaniem opiekuje się pani prof.  Alicja Szatan.