Warsztaty gastronomiczne „Łowcy smaków” Drukuj
 

W dniu 23 listopada po raz kolejny odbyły się warsztaty gastronomiczne. Tym razem tematem przewodnim był karmel. Spotkanie poprowadził pan Piotr Rydz, właściciel Cukierni Artystycznej z Tarnowa. W warsztatach uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie kucharz oraz młodzież z Gimnazjum w Obrazowie, Dwikozach i z Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu.

alt

Celem warsztatów było pobudzanie i rozwijanie zainteresowań cukiernictwem, zachęcenie do poszukiwania pomysłów i inspiracji kulinarnych oraz kształtowanie zasad estetyki, harmonii, aranżacji w sztuce kulinarnej. 
Podczas trwania spotkania młodzież poznała tajniki sporządzania oraz zastosowania karmelowych dekoracji. Pod okiem mistrza uczestnicy mogli nauczyć się jak należy posługiwać się karmelem niczym plastyczną masą.  Dzięki współpracy efektem spotkania była powstanie czerwono - złotej dekoracji świątecznej.Opiekunowie Edyta Młodochowska i Krzysztof Jonaszek