Obchody święta młodego wina Drukuj

W dniu 21 listopada odbyły się po raz drugi obchody święta młodego wina.

Uroczystości rozpoczęła parada, w której uczestniczyli przedstawiciele Rycerstwa Sandomierskiego, okolicznych winnic oraz młodzież ZSGiH. Szkołę reprezentowali uczniowie I klasy Technikum, którzy realizują innowację pedagogiczną „podstawy winiarstwa" wraz z nauczycielami.
Udział młodzieży poprzedziły przygotowania do udziału w paradzie. Przygotowania objęły zgromadzenie strojów ludowych oraz wykonanie kosza wypełnionego jabłkami i winogronami. Młodzież z radością i wielką chęcią, godną greckiej tradycji włączyła się w przygotowania. Dużo zabawy dostarczyło uczniom przebieranie się w stroje ludowe oraz sam udział w obchodach święta młodego wina. Parada rozpoczęła się u stóp sandomierskiego zamku i prowadziła ulicami Starego Miasta aż do bram Ratusza. Młodzież niosła symboliczną beczułkę wina. Parada budziła duże zainteresowanie wśród osób zgromadzonych w sandomierskim rynku.