Firma marzeń Drukuj

W dniu 1 marca 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu realizujący projekt „Firma marzeń „ wraz z opiekunami odwiedzili Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne – Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Jest to drugi co do wielkości obiekt po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, który popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach:                                

  • „Rolnik szuka ziemi” podczas których poszerzyli wiedzę z zakresu rodzaju gleb, ich cech charakterystycznych i rozmieszczenia w Polsce. Przeprowadzili doświadczenia z zakresu zdolności sorpcyjnych gleby oraz pomiaru pH. Na koniec został przeprowadzony quiz pozwalający sprawdzić zdobytą podczas warsztatów wiedzę. Dla trzech najlepszych uczniów czekały nagrody niespodzianki.
  • „Ziołowa pielęgnacja ciała” podczas których poznali rodzaje maści ze względu na głębokość wnikania środka leczniczego, podłoża maściowe - wazelinę i lanolinę. Następnie sporządzili maść ekologiczną wg podanej receptury oraz kuleczki do kąpieli.
  • „Gliniane różności” podczas których mogli wykazać się kreatywnością tworzonych przez siebie glinianych figur.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład „Jak znaleźć pomysł na biznes oraz nauczyć się być bogatym”.

W przerwach między warsztatami mogliśmy podziwiać trójwymiarowe modele projektów Leonarda oraz przeprowadzać eksperymenty naukowe, które pozwalają poznać tajemnice przyrody i zjawiska fizyczne zachodzące w naszym otoczeniu.

W Centrum Nauki wszyscy ciekawie spędzili czas, bowiem jest tam połączonych wiele dziedzin, które dają wszystkim możliwość znalezienia dla siebie coś interesującego.

Z pewnością tam wrócimy. Centrum to daje możliwość wykorzystania nowoczesnych i innowacyjnych metod kształcenia poprzez doświadczenia.

::Fotorelacja::