JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ Drukuj

jezyk zawod 01

Dnia 1 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tarnobrzegu odbył się IV Regionalny Konkurs języka zawodowego angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego pt. "JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ" pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Stalowej Woli i Rzemieniu.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Adrianna Przysiwek (IIDTG), Gabriela Wiatrowska (IILO), Dominika Saja (IILO) oraz Anna Paluch (IATH).

Uczennica Adrianna Przysiwek(IIDTG) zajęła I miejsce w kategorii języka angielskiego - „Deser z fantazją - ciekawy przepis”.

Celem konkursu jest doskonalenie znajomości języków obcych zawodowych i przygotowanie uczniów do sprostania wymaganiom współczesnego rynku pracy z naciskiem na zawód, w którym kształcą się uczniowie.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie wykazali się umiejętnością zrozumienia tekstu czytanego oraz znajomością słownictwa. Część ustna polegała na przedstawieniu prezentacji multimedialnej w wybranym przez siebie języku obcym. Jury oceniało prezentacje w dwóch kategoriach:

  • dla profilu gastronomicznego – „Deser z fantazją-ciekawy przepis”
  • dla profilu turystyczno-hotelarskiego – „Jeden z siedmiu cudów świata”

Na podstawie wyników z części ustnej i pisemnej wyłoniono zwycięzców, wśród których znalazła się także reprezentantka naszej szkoły. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody i dyplomy wręczone przez z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia panią Agnieszkę Kopeć, prezesa TTBS panią Zofię Janiec oraz dyrektora ZSP nr 1 w Tarnobrzegu pana Piotra Wałcerza.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego: Marzeny Miękiny – Adrianna Przysiwek, Dominika Saja, Gabriela Wiatrowska oraz Agnieszki Wróbel – Anna Paluch. Opiekunem grupy podczas konkursu była Marzena Miękina.

jezyk zawod 02

jezyk zawod 03

jezyk zawod 04

jezyk zawod 05

jezyk zawod 06