Kreatywny Kucharz Drukuj

kreatywny kucharz 06

16 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu odbyła się V edycja konkursu kulinarnego "Kreatywny Kucharz" pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

 

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu to PODKARPACKI FUSION. Kuchnia fusion wymaga wiedzy, a także wyczucia oraz prawdziwego kunsztu. Liczne próby i błędy są wpisane w proces tworzenia tego typu dań, ponieważ smaki muszą nie tylko do siebie pasować, ale tworzyć nową , wyjątkową jakość. Zadaniem uczestników było przygotowanie zakąski z wykorzystaniem sera podpuszczkowego oraz dania głównego z polędwiczki wieprzowej oraz jabłka.

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich reprezentował Tomasz Rokosz uczeń klasy 3 Technikum Nr 2 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Na zakąskę Tomasz przygotował grillowany ser owczy podany na tostach i Carpaccio z buraka z emulsją z rukoli, natomiast danie główne w jego wykonaniu to polędwiczka wieprzowa konfitowana podana z sosem z palonego czosnku na macerowanych warzywach i jabłku podane z puree ziemniaczanym smażonym na kształt jabłka.

Komisja konkursowa, wyraziła podziw i uznanie dla uczniów za pomysłowość i oryginalność w komponowaniu smaków i barw przygotowanych dań.

W opinii uczestników, konkurs „Kreatywny Kucharz”, to nie tylko zmagania i rywalizacja ale także okazja do wymiany doświadczeń, możliwość skorzystania ze wskazówek uznanych fachowców oraz przyjazna i miła atmosfera.

Grażyna Siemaszek – nauczycielka  pomagająca uczniowi przygotować się do konkursu, bardzo serdecznie dziękuje panu Marcinowi Maciągowi szefowi kuchni "Hotel pod Ciżemką" w Sandomierzu za pomoc i  wsparcie.

kreatywny kucharz 01

kreatywny kucharz 02

kreatywny kucharz 03

kreatywny kucharz 04

kreatywny kucharz 05