Wyższa Akademia Dziecięca Drukuj

23 kwietnia 2016r. młodzież z Naszej Szkoły pod opieką nauczycieli prowadziła warsztaty z dziećmi ze szkół podstawowych z subregionu tarnobrzeskiego i południowo-wschodniej Polski. Zajęcia te odbyły się w ramach IV edycji przedsięwzięcia pt. „Wyższa Akademia Dziecięca”, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnobrzegu.

Warsztaty ze zdrowej żywności pod opieką pani Agnieszki Powałek prowadziły uczennice z klasy IID Technikum Gastronomicznego:

  • Jarosz Dominika,
  • Smardz Aleksandra,
  • Paluch Magdalena
  • Goździowska Katarzyna oraz
  • Pargieła Klaudia.

WAD II D

Dziewczęta wspólnie z dziećmi przygotowywały sałatkę owocową „Macedonia” , opowiadały co i jak należy jeść mając od 7 do 10 lat, a następnie wspólnie degustowały ten zdrowy i bardzo smaczny deser.

Natomiast uczennice Technikum Hotelarskiego z klasy II A:

  • Brzyszcz Katarzyna,
  • Chrząstowska Wiktoria oraz
  • Kinga Rębisz

WAD II A

pod okiem pani Urszuli Chabel uczyły jak przygotować wiosenną aranżację stołu, dobrze dobrać zastawę stołową oraz sztućce do menu, pięknie złożyć serwetki i jak się dobrze zachować przy stole.

Nad całością czuwała, oraz promowała Naszą Szkolę wśród rodziców biorących udział w Akademii z-ca dyrektora pani Bogusława Chruściel.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci chętnie odpowiadały na pytania, udzielały poprawnych odpowiedzi i chętnie angażowały się we wszystkie prace zaproponowane przez naszą młodzież.

Finałem „Wyższej Akademii Dziecięcej” były drobne upominki oraz bardzo ciepłe słowa podziękowania dla Naszej Szkoły od dr inż. Aleksandra Kasprzyka – Dziekana Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych, PWSZ w Tarnobrzegu.

::Fotogaleria::