Certyfikat Pauliny Bednarskiej Drukuj

Certyfikat z innowacyjnych technik w produkcji gastronomicznej dla Pauliny Bednarskiej

W nagrodę za udział w licznych konkursach gastronomicznych uczennica Naszej szkoły Paulina Bednarska została zaproszona przez panią Aleksandrę Weryńską menadżera Hotelu „Anna” w Wielowsi do udział w prestiżowym szkoleniu z innowacyjnych technik produkcji gastronomicznej.

 

Czterodniowe szkolenie odbyło się w kwietniu w Hotelu „Anna”. Prowadził je Łukasz Nowakowski - szef kuchni restauracji „Szara” Kazimierz

w Krakowie.

certyfikat 05

„Było fantastycznie – mówi Paulina. Tak dużo się nauczyłam. Na szkoleniu poznałam nowoczesne technologie. Wiem jak można wykorzystać w kuchni trend Slow Food , pracowałam przy   przystawkach, daniach głównych i deserach z samym mistrzem. Przygotowane potrawy wyglądały i smakowały świetnie. Uwielbiam przygotowywać dania z ryb, a tu była też taka możliwość. Dziękuję pani Aleksandrze Weryńskiej za takie wyróżnienie. Mój przyszły zawód to moja pasja.”

certyfikat 01

certyfikat 02

certyfikat 03

certyfikat 04

certyfikat 06

certyfikat 07