I miejsce w konkursie „GIGANCI GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH” Drukuj

  giganci gor 01

7 września 2016r. w Kieleckim Centrum Kultury odbył się wielki finał konkursu „Giganci Gór Świętokrzyskich”. I miejsce, a więc wycieczkę do Szwajcarii oraz 10 tysięcy złotych na realizację konkursowego pomysłu wygrała nasza szkoła – uczennice kl.III D – Patrycja Stawiarz, Karolina Stachura i Sylwia Zelma.

Konkurs miał na celu promocję postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży uczęszczającej do szkół średnich oraz zainteresowanie ich zasobami lokalnymi regionu.

Uczennice z klasy III D wygrały eliminacje wewnątrzszkolne, a następnie wspólnie z opiekunem projektu panią Urszulą Chabel podczas wakacji pracowały nad pomysłem, jego ideą oraz nad realizacją i prezentacją pomysłu. W wielkim finale swoje projekty zaprezentowało 5 świętokrzyskich szkół. Wszystkie pomysły uwzględniały szeroką wiedzę o regionie świętokrzyskim oraz postawę wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Nasza szkoła zdobyła najwięcej punktów za pomysł, zaangażowanie i prezentację założeń projektu ”NA KULINARNYM SZLAKU SANDOMIERSKIEGO SMAKU”.

Realizacja tego kulinarnego pomysłu będzie miała finał pod koniec października na jesiennym pikniku potraw regionalnych. Główną nagrodę naszej szkole wręczył Sławomir Neugebauer, dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Wszystkie zespoły otrzymały zaszczytny tytuł Giganta Gór Świętokrzyskich.

Uczennice kl.III D oraz opiekun projektu dziękują za pomoc w przygotowaniu projektu.

::Fotorelacja::