Uczennice promowały zdrowie podczas Marszu Amazonek Drukuj

W sobotę 17 września delegacja uczennic kl. III LO wraz z nauczycielką  Danutą Szczygielską uczestniczyła w Marszu Amazonek „PierWsi w Sandomierzu”, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest profilaktyka zdrowia.

amazonki 13

Uczennice odczytały przygotowaną w szkole odezwę dotyczącą świadomego dbania o zdrowie i znaczenia badań profilaktycznych.
Rozdawały także zgromadzonej społeczności ulotki tematyczne wypracowane podczas lekcji otwartej z biologii na temat nowotworów kobiet.
Wszystkich zgromadzonych na Rynku Starego Miasta uczestników Marszu na czele z Burmistrzem Miasta Sandomierza, Panią Asystent Burmistrza, Dyrektorem Szpitala Ducha Św, Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Zdrowia, lekarzami, przedstawicielkami Świętokrzyskich Klubów Amazonek w Sandomierzu, Kielcach i Ostrowcu, Sandomierską Orkiestrą Dętą oraz bliskich i sympatyków Amazonek - dziewczęta udekorowały symbolem walki z rakiem piersi RÓŻOWA WSTĄŻECZKĄ.
Była to doskonała lekcja profilaktyki zdrowia.

::Fotorelacja::