Szwajcarskie Scyzoryki - kolejny sukces Drukuj

szwajcaria scyzoryki 09
Kolejny sukces uczniów z Klasy III D Techniku Gastronomicznego

Uczniowie klasy III D: Aleksandra Gładysz, Karolina Haja, Dominika Jarosz, Mateusz Słonecki, Aleksandra Smardz  wywalczyli II miejsce w konkursie „Szwajcarskie Scyzoryki”. Zadaniem uczniów  było opracowanie treści i materiałów fotograficznych, ilustrujących podobieństwa między Ziemią Świętokrzyską oraz dziedzictwem i kulturą Szwajcarii. Sześć świętokrzyskich szkół  ponadgimnazjalnych od czerwca do października  pracowało nad jedną wybraną kategorią tematyczną  wg określonego schematu: „Kraina i środowisko”, ”Turystyka”, ”Potrawy i napoje”, ”Sztuka i folklor”, ”Sławne osoby”, ”Wynalazki i technika”.

Uczniowie  z  klasy gastronomicznej zajmowali się oczywiście porównywaniem potraw i napojów. Wybrali dania charakterystyczne dla kuchni regionalnej świętokrzyskiej oraz szukali podobieństw  w kuchni szwajcarskiej. Jak się okazało Szwajcarzy tak jak my kochają ziemniaki, sery, jabłka lubią zupy i desery. Podobnie jak my  mają kuchnię prostą i smaczną.

Wyszukane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej przepisy zostały sprawdzone   w praktyce, czyli w szkolnej pracowni gastronomicznej, a następnie sfotografowane i opisane. Efektem końcowym było opracowanie 4 „kulinarnych kartek” (A 4) do publikacji dwujęzycznej prezentującej  wspólne obszary kulturowe, gospodarcze, przyrodnicze między  regionem Świętokrzyskim i Szwajcarią.

13 października w obecności Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pana Janusza Suszyny, Dyrektora Szkoły pana Dariusza Łuczaka koordynatorzy promocji projektu: Koletta Miernik oraz Marek Szczepka wręczyli uczniom dyplomy oraz nagrody (tablety) za zajęcie II miejsca w konkursie. Organizatorzy konkursu „Świętokrzyskie scyzoryki” podkreślili duży wkład uczniów i opiekuna  z ramienia szkoły -  pani Urszuli Chabel  w realizację wakacyjnego  projektu i świetnie opracowany temat  kategorii „Potrawy i napoje”. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła swoją trzymiesięczną  pracę nad projektem  „Szwajcarskie scyzoryki”.  Pan Janusz Suszyna pogratulował pomysłu  i życzył młodym ludziom  dalszych sukcesów. Teraz czekamy tylko na publikację.

Zdjęcia