Sandomierskie Winobranie Drukuj

sandomierskie winobranie 11

Uroczyste Sandomierskie Winobranie odbyło się 21 września na wzgórzu przy Klasztorze Św. Jakuba w Sandomierzu w ramach projektu „Oaza winoroślowa” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu i Klasztor o.o. Dominikanów.

 

W spotkaniu wzięli udziałprzedstawiciele Powiatu, Gmin, przedstawiciele szkół, a także osoby zainteresowanych tematem winorośli oraz turyści. Po powitaniu zebranych odbył się pokaz nastawu wina gronowego oraz wykład na temat uprawy a następnie przeprowadzono tradycyjne winobranie.

Celem realizowanego projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Sandomierza i okolic poprzez odtworzenie pierwotnie założonej w 1226 r. winnicy na wzgórzu św. Jakuba.

Poczęstunek oraz oprawę gastronomiczną i obsługę kelnerską wykonała młodzież klasy II technikum gastronomicznego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu pod opieką nauczycieli, Marty Bator i Edyty Młodochowskiej. Uczniowie przygotowali: pieczoną gęś, pasztet, tradycyjny bigos, szaszłyki oraz sałatki. Podczas spotkania serwowano również karkówkę, kiełbasę i kaszankę z grilla.

Zdjęcia