98 rocznica Odzyskania Niepodległości w naszej szkole Drukuj

W dniu 10 listopada  odbyły się szkolne uroczystości  poświęconej 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy. Uczennica Karolina Podolecka z klasy I LO przedstawiła  prezentację „ Drogi do wolności 1795 - 1918”. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. W części drugiej uroczystości odbył się Wielki Szkolny Test „Ku pokrzepieniu serc … .” Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza.

W teście udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Poszczególne typy szkół reprezentowali:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE

1. KLASA I- Dominika Magosa

2. KLASA II-  Agata Bielecka

3. KLASA III- Dominika Saja

TECHNIKUM HOTELARSKIE

4.  KLASA I-  Wiktoria Czerwiec

5. KLASA II- Annna Paluch

6. KLASA III- Jakub Osuch

7. KLASA IV- Aleksandra  Zbydniewska   

TECHNIKUM GASTRONOMICZNE 

8. KLASA I- Katarzyna Baran

9. KLASA II- Katarzyna Dziama

10. KLASA III-  Mateusz Polaczek

11. KLASA IV- Aleksandra Stępień

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

     12. KLASA I-  Aleksander Żak

     13. KLASA III-  Adrian Kozjeja

Wytypowani uczniowie  odpowiadali na losowo wybrane pytania  z  trzech  bloków tematycznych:

$1·  pierwszy -Rys biograficzny Henryka Sienkiewicza

$1·  drugi - Historia  w twórczości Henryka Sienkiewicza

$1·  trzeci - Bohaterowie Sienkiewicza

 W czwartej  części  konkursu była  rozgrywka finałowa.  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo dobry poziom wiedzy, ale zwycięzców mogło być tylko trzech i tak:

Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Zbydniewska z klasy IV Technikum Hotelarskiego

Drugie miejsce – Dominika Magosa z klasy I Liceum Ogólnokształcące

Trzecie miejsce- Anna Paluch z kalsy II Technikum Hotelarskiego

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Dyrektor Dariusz Łuczak

Zastępcy dyrektora - Bogusława Chruściel, Ewa Jedlińska

Nauczyciel – Danuta Zajder

Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego- Anna Szafrańska

Wszystkie pytania konkursu obrazowała prezentacja przygotowana przez s. Katarzynę Sowę.

Podczas trwania konkursu mogliśmy posłuchać utworów poetyckich  i ciekawych a zarazem zabawnych charakterystyk bohaterów książek Henryka Sienkiewicza w wykonaniu uczennic z klasy III TG- Aleksandry Gładysz, Adrianny Przysiwek, Aleksandry Smardz.  Nie zabrakło też przerywnika muzycznego, utwór „Dumka na dwa serca”  rewelacyjnie został zaśpiewany przez  Natalię Teter z klasy II TH i prof. Artura Dziewulskiego.  Utwór  „Hej sokoły” to  wykonanie zbiorowe specjalnie na ta okazję utworzonego chórku.  Na uwagę i pochwałę  zasługują też prowadzący nasz program  Sylwia Dziama z klasy II TH i Maciej Baran z klasy II LO.    Szkolne obchody Święta  Niepodległości uważamy za udane było wszystko- patriotyzm, edukacja i dobra zabawa.

Program przygotowały Alicja Szatan i s. Katarzyna Sowa