Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości Drukuj

11 listopada miasto 27

11 listopad  2016 podczas miejskich  obchodów Narodowego Święta Niepodległości naszą  szkołę reprezentował poczet sztandarowy. W uroczystościach tych uczestniczył Dyrektor, nauczyciele,  uczniowie – delegacje klasowe i  uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego.  Tradycyjnie uroczystości  rozpoczęły się  Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Po mszy zebrani przeszli z pocztami sztandarowymi z towarzyszeniem Sandomierskiej Orkiestry Dętej przed pomnik 2 Pułku Piechoty Legionów na cmentarzu katedralnym.

Na Cmentarzu Katedralnym  Kombatanci, wśród nich byli żołnierze Armii Krajowej, przedstawiciele władz, instytucji i stowarzyszeń, ułani i rycerze, służby mundurowe, przedszkolaki i uczniowie miejscowych szkół oraz mieszkańcy modlitwą uczcili pamięć poległych  w obronie Ojczyzny.   Zebrani wysłuchali  przemówień odnoszących się do  historycznej daty 11 listopada 1918 i lokalnych bohaterów walczących o niepodległość.     . Odbyła się też ceremonia przekazania  Burmistrzowi miasta historycznego sztandaru AK przez kombatantów.  Przed pomnikiem 2P.P. Legionów delegacje a wśród nich  delegacja naszej szkoły złożyły  wieńce, wiązanki i znicze. Na zakończenie zabrzmiała Rota i wiązanka pieśni żołnierskich. 

Później wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na grochówkę. W Parku Miejskim wystartował zorganizowany po raz pierwszy w Sandomierzu Bieg Niepodległości. Uczestniczyli w nim uczniowie  gimnazjum i  szkół ponadgimnazjalnych, którzy walczyli o puchar starosty i burmistrza.

::Zdjęcia::