Pasja i Sukces Drukuj

Dnia 25 października 2016 roku, odbyło się kolejne cykliczne spotkanie z absolwentami szkoły pod nazwą „Pasja i sukces”. Tegoroczne spotkanie poświęcone było słuchaczom  dwuletniej  Państwowej  Szkoły Technicznej o kierunku Przetwórstwo Owoców i Warzyw.

 

Do tej szkoły przylgnęła nazwa "SORBONA". Szkoła ta przyjmowała słuchaczy po liceum ogolnokształcącym, rozpoczeła swoją działalność 1.X.1959 r. - jako pierwsza w Sandomierzu i ówczesnym  wojwództwie kieleckim.

Gośćmi spotkania byli:

  • Bronisława Guz z domu Rak -  absolwentka  pierwszego rocznika z 1961 roku
  • Ewa Kosowska – Sierokosz absolwentka z 1971 roku
  • Tadeusz Tęgiewicz - absolwent z 1978 roku

W spotkaniu uczestniczył dr Jan Suszyna - Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, dyrektor szkoły Dariusz Łuczak, nauczyciele i uczniowe.

W imieniu Stowarzyszenia Klubu Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada” zebranych przywitała prezes Danuta Zajder.

Dyrektor Dariusz Łuczak  powitał przybyłych gości oraz młodzież, podkreślił znaczenie i wagę takich  międzypokoleniowych spotkań.

Uczniowie zaprezentowali krótki rys historyczny szkoły,  zwracając szczególną uwagę na historię tak zwanej SORBONY.  Nastepnie w formie wywiadu prezentowali się zaproszeni  absolwenci. Wspominali początki szkoły, nauczycieli, ulubione  przedmioty, ciekawe historie związane ze szkołą.

W swoich wystąpieniach wspominali też koleżanki i kolegów, zwracali uwagę na trwałe szkolne przyjaźnie.

Na zakończenie spotkania z młodzieżą głos zabrał  dr Jan Suszyna  - pochwalił inicjatywę i zachęcił do jej kontynacji .  Tradycyjnie spotkanie zakończył słodki poczęstunek i pamiątkowe podziękowania dla absolwentów za przybycie na spotkanie.