Święto Młodego Wina Drukuj

swieto mlodego wina 01

Dnia 19 listopada 2016 roku, odbyły się w Sandomierzu po raz czwarty obchody Święta Młodego Wina.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku w uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Część oficjalna podczas której prezentowały się winnice z Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego, odbywała się w Sali Rycerskiej Sandomierskiego Zamku. Obecni goście mieli możliwość degustacji wina otrzymanego z winogron pochodzących z tegorocznych zbiorów. W serwowanie wina zaangażowana została młodzież z klasy II Technikum Nr 2 w zawodzie technik hotelarstwa: Paluch Anna, Brzostowska Angelika, Starba Katarzyna, Stasiak Dominika, Polit Anna, Żwirek Patrycja.

Po zakończeniu części oficjalnej z zamku wyruszył korowód ulicami Starego Miasta do Bram Ratusza. W paradzie obok Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Orkiestry Dętej, uczestniczyła 20 osobowa grupa młodzieży z klasy I i II  Technikum Nr 2 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z  nauczycielami. Uczniowie przebrani w barwne stroje ludowe nieśli kosz z owocami, beczkę z młodym, tegorocznym winem
i pochodnie. Pochód zamykali przedstawiciele władz miasta i okoliczni winiarze.

Tegoroczne obchody Święta Młodego Wina były dużą atrakcją dla mieszkańców i przebywających w mieście turystów.

Zdjęcia