Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Drukuj

zolnierze wykleci swieto 01

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  w Sandomierzu.

W niedzielę 26 lutego odbyły się w Sandomierzu uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęła  Msza Św. w kościele p.w. Św. Józefa w intencji Żołnierzy Niezłomnych, której przewodniczył ks. dr Jerzy Dąbek, Wikariusz Generalny Diecezji Sandomierskiej.

Następnie w „Marszu Pamięci” zebrani przeszli na Cmentarz Katedralny gdzie w asyście żołnierzy 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu oddali hołd „Żołnierzom Wyklętym” oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze  przy mogile żołnierza Armii Krajowej ppłk. Antoniego Wiktorowskiego pseudonim „Kruk”, dowódcy 2 Pułku Piechoty Legionów.  Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie Kacper Bartoszek, Hubert Woźniak, Szymon Żur pod opieką nauczycieli  Alicji Szatan, Piotra Pawełka.

Kolejnym punktem programu był V Bieg Tropem Wilczym. W biegu wzięło udział  ponad 200 uczestników, byli też nasi uczniowie Karolina Surowiec, Michał Niezgoda, Hubert Woźniak.  Wśród  uczestników biegu byli też nasi absolwenci.

::Galeria::