Z pierogami przez świat Drukuj

pierogi warszaty 14

W dniu 17.03.2017 r. na lekcjach procesów technologicznych w gastronomii w klasie II D odbyły się warsztaty, na których młodzież pod opieką nauczycieli Marty Bator i Edyty Młodochowskiej przygotowała pierogi z różnych stron świata.

 

Na lekcjach grupy dwu- trzy osobowe otrzymały receptury a następnie wykonały następujące pierogi:

  • rosyjskie pielmieni,
  • argentyńskie epamadadas,
  • włoskie ravioli,
  • litewskie kibiny,
  • niemieckie maultaschen,
  • tybetańskie momo,
  • samosy indyjskie,
  • bałkańskie pierożki.

Po przygotowaniu potraw odbyła się ustana prezentacja. Uczniowie przedstawili informacje o surowcach i sposobach obróbki. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją, na którą została zaproszona Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele.

Wszystkie pierogi bardzo smakowały i cieszyły się dużym powodzeniem o czym świadczyły puste półmiski po zakończonym spotkaniu. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

::Galeria::