Uroda Stołu - czyli ... Drukuj
 

uroda stolow 01

Wystawa z cyklu „Uroda Stołu” czyli „Opowiadanie na śniadanie, obiad i kolację”

Tradycyjnie już uczniowie z klas II i III Technikum Hotelarskiego oraz z klas III, II i I Technikum Gastronomicznego przygotowali wystawę aranżacji stołów. Motto jakie przyświecało przy wyborze tematu to "Magia stołu jest wielka, a stół jest piękny, jeśli jego dekoracja o czymś opowiada”.

 I tak na auli szkolnej można zobaczyć 17 stołów nakrytych do śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji z piękną zastawą stołową, pomysłowo złożonymi serwetkami, z kolorową suknią stołu czyli obrusem i dekoracjami nawiązującymi do historii: godła polskiego, aparatu fotograficznego, zegara czy mikroskopu. Jest również stół, który nawiązuje do okrycia Radu przez Marię Skłodowską-Curie oraz stół opowiadający o genetyce. Są też aranżacje nawiązujące do branży gastronomicznej, a więc stół włoszczyzna, porcelana czy sztućce. Bardzo pomysłowe czarno-białe elementy dekoracyjne nawiązujące do gry w szachy prezentuje stół „Szach-mat”. Nie mogło również zabraknąć akcentu świątecznego. Stół ”Barszcz Wielkanocny” jest dedykowany wszystkim zwiedzającym wystawę z życzeniami świątecznymi od naszej młodzieży. Przez dwa dni można było oglądnąć niezwykły stół ”Miłe wspomnienia z filiżanką herbaty” przygotowany przez zaprzyjaźniony Koledż z Iwanofrankowska z Ukraiuny.

XXI wystawę z cyklu „Uroda stołu” 30 marca otworzył pan dyrektor Dariusz Łuczak. Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Sandomierski Stanisław Masternak. W uroczystości uczestniczyli: Członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego Marcin Piwnik, Skarbnik Powiatu Wojciech Wereszczyński, Naczelnik Wydziału Oświaty dr Janusz Suszyna, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Kraska, Dyrektor Państwowego Koledżu Technologii oraz Biznesu w Iwanofrankowsku Sofia Tomenczuk, dyrektorzy sandomierskich szkół, przedstawiciele prasy, absolwenci i młodzież szkoły.

Przedstawiciele hoteli współpracujący z naszą szkołą: ”Pod Ciżemką”, „Anna” w Wielowsi, „Mały Rzym”, „Dworek Ojca Mateusza”, „Grodzki”, ”Dwór Dwikozy” oraz restauracja ”Basztowa” przybyli na uroczystość otwarcia wystawy z poczęstunkiem przygotowanym specjalnie na tą okazję przez restauratorów. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji tego projektu.

Wystawę można zwiedzać od 31 marca do 7 kwietnia w auli szkoły.

Zapraszamy.

::Galeria::