Sztuka carvingu Drukuj

carving 01

W dniu 6.04.2017r. uczniowie klasy I Technikum Gastronomicznego na lekcjach procesów technologicznych w gastronomii poznawali tajniki rzeźbienia w owocach i warzywach pod bacznym okiem starszych koleżanek: Magdaleny Libor i Edyty Sochy z klasy IV.

 

Magda i Edyta pasją carvingu zainteresowały się w naszej szkole. Doskonaliły swoje umiejętności biorąc udział w szkoleniu oraz próbowały swoich sił w konkursie z carvingu z dużym powodzeniem zajmując I miejsce.

Starsze koleżanki pokazały jak wykonać łabędzia z jabłka, ozdobne liście z marchewki, różę z buraczka i ogórka, koszyczki z cebuli, pióropusz z pora.

Największym wyzwaniem był arbuz i wyrzeźbienie w nim różyczek. Zadania tego podjęła się Katarzyna Baran.

Sztuka carvingu to nie tylko żmudna praca ale także dobra zabawa. Uczniowie podpatrywali się nawzajem, pomagali sobie, cieszyli się z małych sukcesów. Rzeźbienie sprawiało im dużo radości, a dalsze własne doskonalenie może zaowocować pięknymi dekoracjami.

::Galeria::