Buskie potyczki kulinarne Drukuj

buskie potyczki kulinarne 01  

I miejsce w II edycji konkursu gastronomicznego „Buskie potyczki kulinarne”

27 maja 2017 r. w hotelu Słoneczny Zdrój w Busku - Zdroju odbył się konkurs gastronomiczny. Współorganizatorem kulinarnych zmagań był Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych w ZSP nr 1.

Tematem tegorocznej edycji konkursu było danie główne z wykorzystaniem fileta z kazki i miodu naturalnego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gastronomicznych.

Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół, a każdą reprezentował dwuosobowy zespół. Uczniowie mieli 1 godzinę i 45 minut na przygotowanie 5 porcji tego samego dania. Zmagania młodzieży oceniało pięcioosobowe jury na czele z Giancarlo Russo. Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich reprezentowali: Aleksandra Gładysz klasa III TG i Krystian Piasecki klasa II TG pod opieką Edyty Młodochowskiej. Uczniowie przygotowali kaczkę smażoną na puree z kalafiora, duszonym burakiem, gnocchi z fioletowych ziemniaków i oliwą tymiankową.

Pracę naszej młodzieży doceniało jury przez przyznanie zespołowi z ZSGiH I miejsca. Budujące były również słowa pochwały dla ich pracy i zaangażowania i wykonanej potrawy. Młodzież w przygotowanie konkursowego dania włożyła dużo serca, a ich wspólna praca zaowocowała wyśmienitym smakiem potrawy.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje !!!

::Galeria::