Europejski Dzień Języków Drukuj

dzien jezykow obcych 06

W dniu 10 października 2017r. o godzinie 9:50 młodzież pod opieką nauczycieli języków obcych zaprezentowała na scenie w auli szkolnej ,,montaż słowno-muzyczny związany z obchodami Europejskiego Dnia Języków.

Uczniowie aby zaprezentować języki obce jakich się uczą zabrali obecną na auli młodzież oraz nauczycieli Ekspresem Lingwistycznym w kierunku:  Niemy, Francja, Rosja, Anglia, który oczywiście wyruszył ze stacji Polska. W podróż zabrał nas główny bohater Piotr, studiujący stosunki międzynarodowe w teorii i praktyce. Student pewnego wieczoru odebrał 4 telefony: najpierw od Hansa, który dzwonił z Berlina, następnie zadzwoniła Sophie z Paryża, chwilę później Natasza z Moskwy oraz na sam koniec John z Londynu.

Po części słownej odbyła się loteria z nagrodami, która polegała na odpowiedzeniu na kilka pytań związanych z Państwami o których było przedstawienie.

Wracając do Polski uczniowie przygotowali piosenkę, która jest ostatnio numerem 1 na całym świecie w 4 językach. Oczywiście był to znany utwór ,,Despacito.

Uczniami, którzy zaprezentowali się na scenie oraz pomagali przy organizacji Dnia Języków byli: Maciej Baran kl. III LO, Mateusz Krasula kl. III LO, Paweł Więckiewicz kl. III LO, Katarzyna Dąbek kl. II DTŻ, Karolina Paprocka kl. II ATH, Michał Chojnacki kl. III LO, Vira Zykova kl. II ATH, Marharyta Sabanadze kl. II ATH, Natalia Teter kl. III DTŻ/TH, Monika Kwiatkowska kl. III DTŻ/TH.

Klasy uczestniczące to: I ATH, I DTŻ, I LO, II ATH, II DTŻ, II LO, III LO, II ZAW.

Za organizację odpowiadali nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego - Anna Stefaniak, Agnieszka Wróbel, Jarosław Żuliński, Lucyna Krakowiak,  Renata Krasa, Małgorzata Michalczuk.

::Galeria::