99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości Drukuj

99 rocznica niepodleglosci 01

Jak co roku dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas mundurowych wzięli udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości w Sandomierzu. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w katedrze.

Później uczestnicy z towarzyszeniem Sandomierskiej Orkiestry Dętej przeszli na cmentarz katedralny.

Pochód otwierali ułani. Szli w nim również rycerze, dziewczęta ubrane w stroje z okresu II Rzeczpospolitej, nasza młodzież z klas mundurowych, przedstawiciele lokalnych władz i duchowieństwa oraz liczne poczty sztandarowe. Po salwie honorowej oddanej przez rycerzy z armat delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą 2 Pułkowi Piechoty Legionów. Na zakończenie uroczystości wybrzmiała wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Sandomierskiej Orkiestry Dętej.

::Galeria::