Uczniowie ZSGiH z wizytą edukacyjną w Kolonii Drukuj

wizyta w kolonii 01

Dwie uczennice Technikum Nr 2: Beata Szloch, Katarzyna Dziama zostały laureatkami konkursu „Kreatywna szkoła III” realizowanego w ramach projektu „Nowoczesna szkoła zawodowa – nowoczesny region”.

Celem konkursu był wybór najzdolniejszych i najaktywniejszych uczniów ze wszystkich szkół uczestniczących w projekcie, które kształcą w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Nagrodą w konkursie był udział w zagranicznej wizycie edukacyjnej w Kolonii, w Niemczech, w dniach 8-10 października 2017 r.

W ramach wizyty uczennice odwiedziły Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego ANUGA, podczas których miały możliwość poznania nowatorskich rozwiązań stosowanych w branży gastronomicznej, testowania wykorzystywanych innowatorskich rozwiązań oraz wymiany doświadczeń poprzez prowadzone konwersacje z wystawcami.

Zwiedziły niemieckie przedsiębiorstwo chemiczno – farmaceutyczne zajmujące się produkcją leków oraz środków chemicznych i weterynaryjnych dla rolnictwa, Bayer AG w Leverkusen, gdzie zapoznały się z historią oraz produktami znanego na całym świecie przedsiębiorstwa.

Atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Czekolady w Kolonii, gdzie oprócz tradycyjnych eksponatów można było zobaczyć miniaturę fabryki czekolady, palmiarnię z drzewami kakaowymi, 3-metrowe fontanny czekoladowe, a także kolekcję porcelany i srebra, związanej ze spożywaniem czekolady oraz zabytkowe automaty do sprzedaży czekolady.

Wizyta edukacyjna zapewniła uczestnikom wiele wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

::Galeria::