22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa Drukuj

24 listopada w auli szkolnej ZSGiH odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi zorganizowane przez ZR PCK w Sandomierzu. Jest to impreza, która już od kilku lat wpisuje się w życie szkoły.

Na spotkaniu wręczono odznaczenia zasłużonym krwiodawcom. Odbyło się również podsumowanie konkursu „Wakacyjna kropla krwi” oraz konkursu plastycznego dla szkół podstawowych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów honorowych dawców krwi oraz zaproszeni goście i sponsorzy.

Za obsługę gastronomiczną odpowiadali uczniowie naszej szkoły. W tym roku byli to przedstawiciele klas pierwszych i drugich technikum gastronomicznego. Ważnym elementem spotkania była część artystyczna w wykonaniu uczniów. Młodzież pod opieką p. Edyty Młodochowskiej przygotowała przedstawienie, na którym słowem, piosenką i układem tanecznym podziękowała wszystkim honorowy dawcom krwi za ich poświęcenie i zaangażowanie i propagowanie tak szczytnej idei.

W przygotowanie przedstawienia zaangażowani byli następujący uczniowie:

kl. III LO

1. Maciej Baran

2. Luiza Zimoląg

3. Kacper Bartoszek

4. Michał Niezgoda

Kl. III T

5. Natalia Teter

Kl. II TG

6. Timur Abliazov

7. Mariola Paluch

8. Karolina Parcheta

9. Wiktoria Bernaś

10. Aleksandra Rybusińska

11. Katarzyna Baran

12. Natalia Wilk

13. Kinga Niezgoda

14. Katarzyna Dąbek

15. Andrii Kolisnik

16. Katarzyna Suchodolska

17. Ewelina Smolińska

Kl. I TG

18. Katarzyna Zioło

19. Natalia Nowak

20. Beata Romańska

21. Aleksandra Polakiewicz

22. Klaudia Macios

Wszystkim Honorowym Dawco Krwi z ZSGiH składamy podziękowania za poświęcenie, wkład w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Życzymy wytrwałości i sił do niesienia pomocy potrzebującym.