Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego rozstrzygnięty !!! Drukuj

j niem konkurs 04

Konkurs „Deutschfreund 2017”, wyróżniający się wysokim poziomem merytorycznym był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pozwolił im zdiagnozować swoją wiedzę i umiejętności, rozwinąć sprawności językowe oraz był doskonałą okazją do pobudzenia zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi.

Do zmagań konkursowych w województwie świętokrzyskim przystąpiło 336 uczniów z 14 szkół.  Najlepszy wynik w naszej szkole, a tym samym 32 miejsce w województwie otrzymał Michał Miczko, uczeń klasy IV A. W kategorii klas drugich najlepszą notę uzyskała Wioletta Kozieja z klasy II LO, zaś w kategorii klasy pierwsze najlepszy był Kamil Kolasiński, uczeń klasy IA.

j niem konkurs 01

 

j niem konkurs 02

 

j niem konkurs 03

Serdecznie gratulujemy!

Szkolny koordynator konkursu: p. Lucyna Krakowiak