Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Drukuj

turniej pozarniczy

„Drugie miejsce i awans do etapu powiatowego”

 

W dniu 14 marca 2018r. w SP Nr 1 w Sandomierzu odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega  pożarom”. Jest to kolejna edycja corocznie przeprowadzanego konkursu, w którym dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, może wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu historii straży pożarnej, przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego a także sposobów gaszenia pożarów i sprzętu wykorzystywanego do tego celu przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną.

  • Nasza szkołę na etapie miejskim reprezentował uczeń klasy II LO – Kamil Nagórny.

Spośród 10 startujących uczestników zdobył on II miejsce w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikował się do etapu powiatowego.